جلسه دفاعیه محصلان دیپارتمنت بیولوژی موسسه تحصیلات عالی دایکندی برگزار شد

dhei_admin
دوشنبه ۱۴۰۲/۹/۶ - ۱۴:۸
13

جلسه دفاع از پایان‌نامه «لیسانس» توسط محصلان دیپارتمنت بیولوژی با حضور رئیس موسسه تحصیلات عالی، ریس پوهنځی تعلیم وتربیه، اعضای هیأت علمی ناظراز دفاع پایان‌نامه و تعداد زیاد از محصلین برگزار شد.

در ابتدای این جلسه، محترم انجینر محمد ناصر حنظله؛ رئیس موسسه تحصیلات عالی دایکندی تبریکات خویش را از سپری نموده دوره لیسانس محصلان ابراز داشته واز آنها خواست که به این مقطع تحصیلی اکتفا نکرده، در راستای ترقی خود و کشور به تحصیل شان ادامه دهد.

وی همچنان دست آوردهای امروز را حاصل تلاش‌های خستگی‌ناپذیرِ هیئت رهبری تحصیلات عالی دایکندی، استادان و والدین محصلین دانسته و تحصیل علم ‌و دانش را مبنای ترقی و پیشرفت کشور خواند.

به تعقیب آن محترم اسدالله آروین رئیس پوهنځی تعلیم وتربیه از زحمات و تلاش های محصلان تشکری نموده و علاوه کرد محصلان این موسسه با تمام محدودیت و محرومیت های اقتصادی مبارزه کرده و توانستند گامی بسوی آگاهی و دانایی بر دارند.

وی همچنان از تلاش های رهبری این موسسه تشکری نموده واز محصلان خواست تا به تحصیل شان ادامه داده و تحصیل بیشتر کسب نماید.

در این جلسه پس از ارائه پروپوزال و طرح تحقیق توسط محصلین، اعضای شورای داوری نظرات و سوالات را مطرح نمودند و محصلین به سوالات و نظرات پاسخ دادند.

در پایان، این جلسه با دعائیه خیر خاتمه یافت

تازه ترین اخبار

چهارشنبه ۱۴۰۲/۱۲/۲ - ۱۴:۳۱
Background image

مؤسسه تحصیلات عالی دایکندی مرحله اول ارتقای کیفیت و اعتباردهی را کسب کرد

مؤسسه تحصیلات عالی دایکندی با تطبیق معیارهای تضمین کیفیت و اعتباردهی، بعد از ارزیابی و بررسی های  ریاست تضمین کیفیت واعتباردهی وزارت محترم تحصیلات عالی، مرحله‌ی اول این پروسه را موفقانه. . .

شنبه ۱۴۰۲/۱۱/۲۸ - ۱۵:۵۳
Background image

تعداد از محصلان مؤسسه تحصیلات عالی دایکندی تحت آموزش دروس اصلاحی و عقیدتی قرار گرفتند

 وزارت تحصیلات عالی به هدف بلند بردن سطح آگاهی دینی محصلان نهاد های تحصیلات عالی در سطح کشور، برنامه آموزشی را در این زمینه در مرکز کشور روی دست گرفتند. که به تعداد 20 تن از محصلین. . .

شنبه ۱۴۰۲/۱۱/۲۸ - ۱۴:۴۵
Background image

رئیس و مسؤلین مالی مؤسسه تحصیلات عالی دایکندی در ورکشاب آموزشی امور مالی و تدارکاتی اشتراک نمودند

وزارت محترم تحصیلات عالی به منظور بلند بردن سطح معلومات مسوولان و کارمندان نهاد های تحصیلات عالی در بخش های مالی و تدارکاتی و چگونگی مصرف بودجه و رکشاپ را دایر نمودند که دراین ورکشاپ. . .

BACK TO NEWS

front message

پیام رئیس صاحب موسسه تحصیلات عالی دایکندی

1 month ago

  الحمدلله رب العالمین الصلاة و السلام علی اشرف الانبیاء و المرسلین سیدنا محمد و علی آله و صحبه و من تبعهم بإحسان إلی یوم الدین.

       اما بعد: پوهنتون ها و مؤسسات تحصیلات عالی جز اساسی ترین نهادهای تحصیلی کشور اند که تحت هدایات  رهبری مقام محترم وزارت تحصیلات عالی امارت اسلامی افغانستان، برای تربیه و آموزش فرزندان کشور و تقدیم آنها به عنوان نیروی بشری براساس تقاضای بازار کار در جوامع امروزی با تمام تعهد و پشتکار فعالیت می نمایند، از سوی هم نهادهای تحصیلی کشور برای تحقق اهداف دولت امارت اسلامی افغانستان در راستای انکشاف اقتصادی، اجتماعی، و فرهنگی وظیفه اساسی را نیز به عهده دارد چنانچه در جریان سال های اخیر رهبری وزارت تحصیلات  عالی امارت اسلامی سعی و تلاش بی دریغ جهت بازسازی نظام تحصیلات عالی برای رشد کیفی نهادهای تحصیلی نموده اند تا مؤسسات تحصیلات عالی بتوانند پاسخگوی نیازهای روبه رشد جامعه باشند و خود را به ردیف نسل سوم پوهنتون ها که همانا جوامع پیشرفته به آن دست یافته است برساند، بدون شک سال های متمادی نهادهای تحصیلی کشور، جز نسل اول که اساساَ مدرک گرا هستند باقی ماندند، در حالی که امروز تعدادی از نهادهای تحصیلی کشور، به نسل دوم (علم محور) رسیدند و با وضعیت کنونی بزودی شاهد نسل سوم؛ یا نسل تولید محور، پوهنتون های کشور خواهیم بود که در تولید، تقویت صنعت و اقتصاد کشور نقش اساسی را ایفا نموده و سبب تغییر مثبت در زندگی مردم خواهد شد. بدون شک تلاش های رهبری وزارت تحصیلات عالی امارت اسلامی  بی تاثیر نبوده و ما امروز شاهد تغییر وتوسعه کیفی نهادهای تحصیلات عالی کشور به تناسب سال های قبلی هستیم، هرچند از لحاظ کمی نهادها تحصیلی کشور و در پیروی به آن افزایش برنامه های تحصیلی در 20 سال اخیر رشد کمی بی رویه داشته اند ولی نباید فراموش کنیم که تنها پرداختن به کمیت نمی تواند ما را به اهداف اساسی که همانا تربیت و تقدیم نیروی بشری بر اساس تقاضای بازار کار و نیازمندی جامعه باشد برساند، خوش بختانه امروز چیزی که مورد عطف توجه رهبری وزرات تحصیالت عالی و نهادهای تحصیلی کشور قرار گرفته است، توجه به کیفیت نهادهای تحصیلات عالی بوده و بر اثر سعی و تلاش دست اندکاران مربوط گام های ارزشمندی پیرامون توجه به کیفیت نهادهای تحصیلات عالی برداشته شده است که موفقیت چشم گیری را در بر داشته است از جمله این دست آوردها می توان به ایجاد بست های مستقل آمریت ارتقای کیفیت و اعتبار دهی، تدوین لایحه وظایف کمیته های ارتقای کیفیت و اعتباردهی، تطبیق بازنگری برنامه های علمی (APR) حمایت مالی، تطبیق پروژه های زیربنایی، حمایت از نشریه ها و مجله علمی و اعزام استادان به بورسیه های ماستری و دوکتورا نامبرد که این گام ها برای تحقق اهداف استراتیژیک کیفی می تواند متضمن پیشرفت های علمی نهادهای تحصیلی باشد.

     مؤسسه تحصیلات عالی دایکندی واقع در مرکز ولایت دایکندی شهر نیلی، یکی از موسسات تازه تاسیس و رو به رشد در کشور بوده و خود را متعهد به اجرا و تطبیق برنامه های تضمین کیفیت برای رسیدن به اهداف والای وزرات تحصیلات عالی می داند و به سوی استندرد سازی در برنامه های علمی اکادمیک، آموزشی تحقیقی و خدماتی برای دریافت اعتبار ملی و بین المللی به عنوان یک نهاد تحصیلی معیاری تلاش می وزرد، با این دیدگاه رهبری مؤسسه تحصیلات عالی و آمریت محترم ارتقای کیفیت و اعتباردهی صادقانه تلاش نموده است تا همه بخش ها و برنامه های مؤسسه تحصیلات عالی  را بر اساس معیارهای ارتقای کیفیت و اعتباردهی عیار نمایند؛ تا آماده بررسی و بازنگری هیئت بازنگر باشد.

     بدینوسیله ضمن قدردانی از حمایت همه جانبه تیم پرتلاش وزارت محترم تحصیلات عالی برای تطبیق برنامه¬های ارتقای کیفیت و اعتباردهی همچنین همکاران عزیزم در معاونیت¬های محترم علمی، مالی و اداری، ریاست های محترم پوهنځی ها، آمریت محترم ارتقای کیفیت و اعتباردهی، کمیته های مربوطه و همه عزیزان که در قسمت تنظیم و ترتیب گزارش ارزیابی خودی سال 1401 مؤسسه تحصیلات عالی دایکندی زحمت کشیده اند اظهار سپاس و قدردانی نموده و توفیقات مزید شانرا از درگاه اقدس الهی مسئلت می نمایم.

انجنیرمحمد ناصر حنظله رئیس موسسه تحصیلات عالی دایکندی
Boss