Education jumbotron

موسسه تحصیلات عالی دایکندی

عکس ها و ویدیو ها عکس ها و ویدیو ها

ورکشاپ 10 روزه (آموزش مبتنی بر نتیجه و محصل محور) در مؤسسه تحصیلات عالی دایکندی پایان یافت

پارکینگ وسایط موسسه تحصیلات عالی دایکندی

نمای از تعمیر اداری فعلی موسسه تحصیلات عالی دایکندی

سخنرانی رئیس موسسه تحصیلات عالی دایکندی در سیمنار علمی تحت عنوان اهمیت حفاظت از محیط زیست در اسلام

جشن فراغت محصلان موسسه تحصیلات عالی دایکندی

خوشبینی یکتن از محصلین فارغ شده از امکانات و کیفیت درسی در موسسه تحصیلات عالی دایکندی

گزارش از جشن پنجمین دور فراغت محصلین موسسه تحصیلات عالی دایکندی

آخرین اطلاعیه هاآخرین اطلاعیه ها

یکشنبه ۱۴۰۳/۳/۱۳ - ۹:۵
Background image

اطلاعیه امتحان

اطلاعیه امتحان علمای کرام

سه‌شنبه ۱۴۰۳/۳/۱ - ۸:۵۹
Background image

اطلاعیه

اطلاعیه کورسهای کوتاه مدت

پنجشنبه ۱۴۰۳/۲/۲۷ - ۱۰:۳۴
Background image

اطلاعیه تدارکاتی

به اطلاع عمومی شهروندان که دارای شرکت های لوجستکی خصوصی رسانیده می شود اینکه ریاست موسسه تحصیلات عالی دایکندی از تمام داوطلبان واجد شرایط دعوت می نماید تا در پروسه داوطلبی تهیه آب صحی . . .

تازه ترین اخباراخبار

یکشنبه ۱۴۰۳/۳/۲۰ - ۱۵:۳۸
Background image

دروس عقیدتی و اصلاحی در مؤسسه تحصیلات عالی دایکندی برگزار شد

۲۰ جوزا ۱۴۰۳
دروس اصلاحی و عقیدتی برای استادان و کارمندان مؤسسه تحصیلات عالی دایکندی توسط محترم مفتی رحمت الله مدثر عالم جید، روی موضوعات وحدت و همدلی، مسوولیت امروزی مسلمانان و اسلام. . .

یکشنبه ۱۴۰۳/۳/۲۰ - ۸:۳۷
Background image

برگزاری امتحان دوره عالمیه علمای کرام در دایکندی

16 جوزا 1403
امتحان دوره ی عالمیه علمای کرام در دایکندی توسط هیئت اعزامی ریاست جامع تخصصات وزارت تحصیلات عالی در موسسه تحصیلات عالی دایکندی برگزارشد.
قاضی محمد ناصر حنظله رئیس موسسه. . .

سه‌شنبه ۱۴۰۳/۳/۱۵ - ۱۰:۵۰
Background image

روند توزیع کارت برای علماء کرام در مؤسسه تحصیلات عالی دایکندی آغاز ‌شد

۱۵ جوزا ۱۴۰۳
پروسۀ توزیع کارت برای کاندیدان امتحان تثبت دوره عالمیه که قبلا در مؤسسه تحصیلات عالی دایکندی ثبت نام کرده بودند به شکل منظم آغاز گردید.
قرار است که روز آینده امتحان تثبیت. . .

front message

پیام رئیس صاحب موسسه تحصیلات عالی دایکندی

4 months 3 weeks ago

  الحمدلله رب العالمین الصلاة و السلام علی اشرف الانبیاء و المرسلین سیدنا محمد و علی آله و صحبه و من تبعهم بإحسان إلی یوم الدین.

       اما بعد: پوهنتون ها و مؤسسات تحصیلات عالی جز اساسی ترین نهادهای تحصیلی کشور اند که تحت هدایات  رهبری مقام محترم وزارت تحصیلات عالی امارت اسلامی افغانستان، برای تربیه و آموزش فرزندان کشور و تقدیم آنها به عنوان نیروی بشری براساس تقاضای بازار کار در جوامع امروزی با تمام تعهد و پشتکار فعالیت می نمایند، از سوی هم نهادهای تحصیلی کشور برای تحقق اهداف دولت امارت اسلامی افغانستان در راستای انکشاف اقتصادی، اجتماعی، و فرهنگی وظیفه اساسی را نیز به عهده دارد چنانچه در جریان سال های اخیر رهبری وزارت تحصیلات  عالی امارت اسلامی سعی و تلاش بی دریغ جهت بازسازی نظام تحصیلات عالی برای رشد کیفی نهادهای تحصیلی نموده اند تا مؤسسات تحصیلات عالی بتوانند پاسخگوی نیازهای روبه رشد جامعه باشند و خود را به ردیف نسل سوم پوهنتون ها که همانا جوامع پیشرفته به آن دست یافته است برساند، بدون شک سال های متمادی نهادهای تحصیلی کشور، جز نسل اول که اساساَ مدرک گرا هستند باقی ماندند، در حالی که امروز تعدادی از نهادهای تحصیلی کشور، به نسل دوم (علم محور) رسیدند و با وضعیت کنونی بزودی شاهد نسل سوم؛ یا نسل تولید محور، پوهنتون های کشور خواهیم بود که در تولید، تقویت صنعت و اقتصاد کشور نقش اساسی را ایفا نموده و سبب تغییر مثبت در زندگی مردم خواهد شد. بدون شک تلاش های رهبری وزارت تحصیلات عالی امارت اسلامی  بی تاثیر نبوده و ما امروز شاهد تغییر وتوسعه کیفی نهادهای تحصیلات عالی کشور به تناسب سال های قبلی هستیم، هرچند از لحاظ کمی نهادها تحصیلی کشور و در پیروی به آن افزایش برنامه های تحصیلی در 20 سال اخیر رشد کمی بی رویه داشته اند ولی نباید فراموش کنیم که تنها پرداختن به کمیت نمی تواند ما را به اهداف اساسی که همانا تربیت و تقدیم نیروی بشری بر اساس تقاضای بازار کار و نیازمندی جامعه باشد برساند، خوش بختانه امروز چیزی که مورد عطف توجه رهبری وزرات تحصیالت عالی و نهادهای تحصیلی کشور قرار گرفته است، توجه به کیفیت نهادهای تحصیلات عالی بوده و بر اثر سعی و تلاش دست اندکاران مربوط گام های ارزشمندی پیرامون توجه به کیفیت نهادهای تحصیلات عالی برداشته شده است که موفقیت چشم گیری را در بر داشته است از جمله این دست آوردها می توان به ایجاد بست های مستقل آمریت ارتقای کیفیت و اعتبار دهی، تدوین لایحه وظایف کمیته های ارتقای کیفیت و اعتباردهی، تطبیق بازنگری برنامه های علمی (APR) حمایت مالی، تطبیق پروژه های زیربنایی، حمایت از نشریه ها و مجله علمی و اعزام استادان به بورسیه های ماستری و دوکتورا نامبرد که این گام ها برای تحقق اهداف استراتیژیک کیفی می تواند متضمن پیشرفت های علمی نهادهای تحصیلی باشد.

     مؤسسه تحصیلات عالی دایکندی واقع در مرکز ولایت دایکندی شهر نیلی، یکی از موسسات تازه تاسیس و رو به رشد در کشور بوده و خود را متعهد به اجرا و تطبیق برنامه های تضمین کیفیت برای رسیدن به اهداف والای وزرات تحصیلات عالی می داند و به سوی استندرد سازی در برنامه های علمی اکادمیک، آموزشی تحقیقی و خدماتی برای دریافت اعتبار ملی و بین المللی به عنوان یک نهاد تحصیلی معیاری تلاش می وزرد، با این دیدگاه رهبری مؤسسه تحصیلات عالی و آمریت محترم ارتقای کیفیت و اعتباردهی صادقانه تلاش نموده است تا همه بخش ها و برنامه های مؤسسه تحصیلات عالی  را بر اساس معیارهای ارتقای کیفیت و اعتباردهی عیار نمایند؛ تا آماده بررسی و بازنگری هیئت بازنگر باشد.

     بدینوسیله ضمن قدردانی از حمایت همه جانبه تیم پرتلاش وزارت محترم تحصیلات عالی برای تطبیق برنامه¬های ارتقای کیفیت و اعتباردهی همچنین همکاران عزیزم در معاونیت¬های محترم علمی، مالی و اداری، ریاست های محترم پوهنځی ها، آمریت محترم ارتقای کیفیت و اعتباردهی، کمیته های مربوطه و همه عزیزان که در قسمت تنظیم و ترتیب گزارش ارزیابی خودی سال 1401 مؤسسه تحصیلات عالی دایکندی زحمت کشیده اند اظهار سپاس و قدردانی نموده و توفیقات مزید شانرا از درگاه اقدس الهی مسئلت می نمایم.

انجنیرمحمد ناصر حنظله رئیس موسسه تحصیلات عالی دایکندی
Boss